صفحه اصليتماس بامانقشه سايتنسخه موبایل
  
  
 

نرم افزار

نرم افزار رسالوتوث , سامانه اي الكترونيكي , اطلاع رساني و تبليغات از طريق بلوتوث , كاتالوگ/مجله/نشريه بلوتوثي , بلوتوث , موبايل , نرم افزار , پايگاه , اطلاع رساني , فناوري اطلاعات , رسا , سامانه , سامانه هاي الكترونيكي , نرم افزار , سخت افزار , طراحي نرم افزار , طراحي نرم افزارهاي سفارشي

    RSS2.0
چاپ   
نرم افزار رسالوتوث

امتیاز کاربران به نرم افزار رسالوتوث
3.6 از 5 از مجموع 23 رای ثبت شده
امتیاز شما:
رسالوتوث(ResaLotus) چيست؟
سامانه رسا لوتوث؛ سامانه اي الكترونيكي؛ جهت اطلاع رساني و تبليغات از طريق بلوتوث است كه در واقع از دو بخش اصلي  نرم افزاري (شامل سه نرم افزار) و سخت افزاري (شامل دو سخت افزار) تشكيل شده است:
نرم افزارها:
1.    نرم افزار ارسال كننده : اين نرم افزار مي تواند فايلهاي مورد نظر شما را بصورت بلوتوث ارسال كند. كافيست فايل را از طريق پنجره هاي گرافيكي محاوره اي به نرم افزار معرفي كنيد و بعد كار تمام است. نرم افزار بصورت خودكار بلوتوث هاي روشن، چه موبايل باشد يا كامپيوتر و يا ساير دستگاههاي ديگر را شناسايي كرده و فايلها را براي آنها ارسال مي كند.
2.    نرم افزار خبر ساز: اين نرم افزار به سايتهايي كه شما در آن تنظيم مي كنيد، سر مي زند و جديدترين اخبار و اطلاعات را براي ارسال به مخاطبانتان آماده مي كند. اين نرم افزار براي اولين بار در ايران طراحي و پياده سازي شده است.
3.    نرم افزار محتواساز: با اين نرم افزار مي توانيد با استفاده از يك محيط كاملاً گرافيكي و كاربر پسند كاتالوگ/مجله/نشريه بلوتوثي تهيه كنيد. متن ها و تصاوير را وارد كنيد، گروه بندي كنيد، آيكون تنظيم كنيد و در صورت نياز روي يك كروكي يا نقشه نشانه گذاري نماييد.
سخت افزارها:
1.    سخت افزار ارسال كننده: اين سخت افزار با حداقل توان مصرفي 25 تا 40 وات مي تواند؛ بدون صدا و نياز به فن بصورت 24 ساعته كاركند و بلوتوث هاي شما را ارسال كند. وزن بسيار كم، ابعاد بسيار كوچك 17 در 19 در 4 سانتي متر، قابليت استفاده از شبكه و يو اس بي از امكانات فوق العاده اين سخت افزار است.

2.    آنتن ارسال بلوتوث: اين آنتن با بردهاي متفاوت از 100 تا 600 متر بر روي سخت افزار بالا  نصب شده و عمل ارسال را انجام مي دهد.
شما مي توانيد بنا به نياز خود هر يك از نرم افزارها يا سخت افزارهاي مذكور را تهيه نموده و استفاده نماييد، اما براي ارسال، حداقل يك نرم افزار ارسال كننده به همراه يك آنتن ارسال بلوتوث مورد نياز است.
راهنمای نرم افزار ارسال کننده بلوتوث رسـا

 

این نرم افزار توانایی ارسال بلوتوث به صورت همزمان به دستگاه هایی که بلوتوث آن ها روشن باشد و در فاصله 500متری از محل ارسال بلوتوث باشد را دارد از طریق این نرم افزار شما می توانید تبلیغات خود را به صورت عکس یا هر فایل دیگری ارسال نماید.

در ادامه نحوه ارسال فایل ها را نشان می دهیم.
 
 

بعد از اجرای نرم افزار، نرم افزار خودکار شروع به جستجوی دستگاه های فعال می کند و با پیدا کردن آن ها لیست دستگاه ها، نام و همچنین وضعیت در قسمت مشخص شده در تصویر 1-1 نمایش داده می شود.

 

تصویر 1-1

 اما برای دیدن دیگر تنظیمات و زبانه های دیگر با کلیک روی هر زبانه کادر کوچکی باز می شود و از شما نام کاربری و رمز عبور می خواهد که با وارد کردن نام کاربری و و رمز عبور می توانید به بقیه قسمت های نرم افزار دسترسی داشته باشید.

با کلیک روی این زبانه که در تصویر1-2 مشخص گردیده است کادری باز می شود که در آن مطابق تصویر می توانید تنظیمات مربوط به ارسال فایل که شامل( تعداد ارسال همزمان فایل، زمان جستجوی، زمان انتظار و...) مشخص نماید.

 

تصویر 2-1
 
 

با کلیک روی این زبانه مطابق تصویر 1-3 می توانید گزارش ارسال فایل به دستگاه های مختلف را مشاهده نماید که این اطلاعات شامل نام دستگاه،آدرس مک، وضعیت ارسال، و آدرس فایل ارسال شده را نشان می دهد.

 
 
تصویر 1-3
 

این زبانه نیز همان طور که از نام آن مشخص است تعداد ارسال های موفق را نشان می دهد که با کلیک روی آن کادر مطابق تصویر 4-1 باز می شود و می توانید تعداد ارسال های موفق را مشاهده نماید.

 

تصویر 4-1
 
 

این زبانه برای فعال ساز ی نرم فزار به کار می رود که مطابق تصویر 5-1 در کادر سریال نرم افزار سریالی که همراه پک نرم افزار وجود دارد را وارد می کنیم سپس روی دکمه تولید کد کلیک کنید تا کد را تولید کرده و در کادر کد سیستم نمایش دهد حال کد قسمت، کد سیستم را کپی کرده و فایل keygen همراه نرم افزار را اجرا نماید و در انجا نیز در رمز عبور،سریال نرم افزار را وارد نماید و در قسمت کد سیستم، کدی را که کپی نموده اید درج نماید حال رو دکمه دریافت کد فعال سازی کلیک کنید تا در کادر مربوطه کد مورد نظر تولید شود، حال آن را کپی کرده و در کادر فعال سازی نرم افزار درج کنید و در آخر روی گزینه ثبت کد فعال سازی کلیک نمایید تا نرم افزار فعال شود.

 

تصویر 5-1
 
 

برای ارسال بلوتوث ابتدا باید شما انتن ارسال بلوتوث را به کامپیوتر خود وصل کرده باشد که این آنتن همراه نرم افزار وجود دارد سپس نرم افزار را اجرا نموده بعد از فعال سازی آن نر افزار به طور خودکار شروع به جستجوی دستگاه ها می کند و وضعیت برنامه در قسمت پایین نرم افزرا قابل رویت می باشد که در تصویر 6-1 مشاهده می کنید بعد از اتمام جستجو در قسمت میانی پنجره نرم افزار فایلی را که می خواهید ارسال کنید با کلیک روی گزینه فایل جدید اضافه نماید حال می توانید با کلیک روی آیکون ارسال که در قسمت پایین پنجره برنامه قرار دارد کلیک نماید تا نرم افزار شروع به ارسال فایل ها کند همچنین با کلیک روی آیکون توقف هم حالت جستجو و هم حالت ارسال را می توانید متوقف کنید.

 

تصویر6-1راهنمای نرم افزار نشریه ساز رسا


با این نرم افزار قادر هستید نشریه ی الکترونیکی بسازید و آن را در قالب فایل های قابل نمایش روی موبایل از طریق سامانه ارسال بلوتوث ( رسا لوتوث بر روی گوشی های ارسال نمایید. در ادامه نحوه ساختن نشریه الکترونیکی با استفاده از این نرم افزار آموزش می دهیم.

 

این نرم افزار همان گونه که در تصویر 0-1 مشاهده می کنید از چندین زبانه تشکیل شده است که هرکدام بخشی از محتوای نشریه را می سازند. این زبانه شامل موارد زیر است که درادامه هرکدام را به طور کامل توزیح خواهیم داد.

1.        منوی اصلی                           6.   گزینه های قالب                                  10.   نقشه          

2.        فهرست                                 7.   صفحه انتظار                                      11. آیکون

3.        موضوعات                             8.   لیست و فهرست

4.        قلمها                                    9.   صفحه ی نمایش متن

 
 
 
تصویر 0-1: نشریه ساز رسا لوتوث

با کلیک روی این زبانه مطابق تصویر 1-1 تنظیمات مربوط به این بخش ظاهر می شود و در این بخش می توانید در قسمت اطلاعات منو، منوی های نشریه ساز را بسازید همان طور که در تصویر 1-1 می بینید در قسمت عنوان نام منو را وارد می کنید و در قسمت آدرس آیکون کوچک باید آیکونی انتخاب نمایید و در قسمت آدرس آیکون بزرگ نیز با کلیک رو دکمه فراخوانی آیکون بزرگ که با رفتن روی آیکون کوچک در نوار منو در وسط صفحه نمایش نشان داده می شود را انتخاب کنید. و همچنین از قسمت نوع منو می توانید حالت های مختلف نمایش منویی را که درست کرده اید شامل فعال، غیر فعال و نشان داده نشود و غیر فعال و نشان داه شود را مشخص نمایید و در آخر شناسه منو که مهم ترین قسمت است را مشخص کنید، شناسه نوع عملی که با کلیک بر روی آن منو انجام می شود را مشخص می کند. به عنوان مثال اگر نوع شناسه را گزینه exit باشد با کلیک روی آن از  برنامه خارج خواهید شد.

 

تصویر 1-1

بعد از انتحاب شناسه با کلیک روی گزینه افزودن، منوی که درست کرده اید به لیست منوها در پایین همان صفحه اضافه می شود و می توانید آن را انتخاب و اعمال حذف، ویرایش، یا ترتیب نمایش آن را با بالا یا پایین بردن عنوان آن در نشریه مشخص نمایید.

در زبانه منوی اصلی از قسمت انتخاب سایز گوشی می توانید سایز نمایش را برای گوشی ها مختلف تنظیم نمایید.

و همچنین در قسمت تصاویر ثابت و رنگها می توانید رنگها و تصاویر پس زمینه و... را تغییر دهید.

اعمال تغییرات در قسمت تصاویرثابت و رنگها در زبانه منوی اصلی نشریه ساز مانند تصویر 2-1 انجام می شود که این تغییرات شامل تغییر تصویر پس زمینه، تصویر انتخابگر، فلش های روبه بالا و پایین و... می باشد که با کلیک روی گزینه فراخوانی امکان پذیر خواهد بود. در زبانه منوی اصلی اگر بخواهیم برای منویی تصویر بگذاریم و یا متنی را به عنوان توضیح درباره آن منو بدهیم.
 

               تصویر 3-1: فایل jar ساخته شده توسط نشریه ساز
تصویر 2-1: نشریه ساز

باید شناسه منو را مانند تصویر 2-1 about انتخاب نماییم تا قسمت لیست تصاویر و وارد کردن متن فعال شود.

همان طور که در تصویر 2-1 مربوط به نشریه ساز مشخص است برای ایجاد یک منو جدید در قسمت اطلاعات منو، عنوان آن و آیکن های مربوط به آن و دیگر تنظیمات آن را می توانیم انجام دهیم که در فایل نهایی همان طور که در تصویر2-1 مشاهده می کنید آیکون کوچک هر منو، در نوار منوی عمودی دیده می شود و با رفتن اشاره گر موس روی هرآیکون کوچک، آیکون بزرگتردر وسط صفحه و عنوان آن در پایین صفحه دیده می شود.

در این زبانه می توانید برای منوهای مورد نظر فهرست درست کنید و برای اینکه منوی فهرست دار شود باید در هنگام ساختن منو شناسه آن را از نوع index انتخاب نمایید و بعد در زبانه فهرست در قسمت اطلاعات گروه، گروه های مختلفی می توانیم تعریف کنیم و هر منویی که شناسه آن از نوع index باشد این گروها درآن قرار می گیرد، برای ایجاد گروه مطابق تصویر 4-1 در قسمت اطلاعات گروه، در کادر نام، نام گروه و از کادر آدرس آیکون آیکونی را برای گروه مشخص می کنیم و بعد با کلیک روی گزینه افزودن گروه به لیست گروها اضافه می شود و شماره ای به آن اختصاص می یابد که هر گروه یک شماره یکتا دارد. و در قسمت لیست گروه ها، گروه هایی که ایجاد کرده اید مشخص هستند و می توانید آن ها را ویرایش، حذف و یا ترتیب نمایش آن ها را در فهرست تغییر دهید.

 
 
تصویر4-1: زبانه فهرست نشریه ساز

در این زبانهمطابق تصویر 5-1 موضوعات گروه ها را مشخص می کنیم که هر گروه می تواند شامل موضوعاتی باشد که در فایل نهایی که روی موبایل نصب خواهد شد با کلیک روی هر گروه موضوعات آن گروه را می توانیم ببینیم.

برای ایجاد موضوعات در زبانه موضوعات در قسمت اطلاعات موضوع در کادر نام، نام موضوع و در کادر آدرس آیکون، آیکونی را برای آن مشخص می کنیم و همچنین از منوی کشویی گروه، گروه موضوع را انتخاب می کنیم.

از کادر آدرس تصویر، می توانیم برای موضوع مورد نظر تصاویری را در نظر می گیریم برای این منظور روی دکمه فراخوانی کلیک نمایید و تصاویر خود را Browse کنید و با کلیک روی گزینه افزودن، تصویر مورد نظر به لیست تصاویر اضافه می شود که می توانید در کادر مربوط به آن نام آنها را ببینید و در صورت لزوم آنها را حذف و یا ترتیب نمایش آنها را با استفاده از گزینه های "بالا" و "پایین" تغییر دهید.

همچنین در قسمت لیست موضوعات می توانیم نام موضوعاتی که ایجاد کرده ایم را انتخاب و و در صورت لزوم حذف، ویرایش و یا ترتیب نمایش آنها را تغییر دهیم.

 
 
تصویر 5-1: زبانه موضوعات

در این زبانه می توانید نوع فونت و ساختن فونت برای نشریه را تنظیم نمایید همان طور که در تصویر 6-1 مشاهده می کنید در قسمت نوع فونت را مشخص کنید به عنوان نمونه می توانید فونت عمومی نشریه و یا فونت لیست های انتخاب شده را مشخص نمایید و از قسمت ساخت فونت، می توانید فونت انگلیسی ، فارسی و رنگ فونت و ..... را تنظیم نمایید.

تصویر 6-1: زبانه قلمها
 
 
 

در این زبانه مطابق تصویر 7-1 می توانید کادر پیغام خروج از نشریه را مطابق سلیقه خود تغییر دهید این تغییرات بدین صورت است که شما می توانید تصاویری که برای ساختن این کادر به کار رفته را تغییر دهید و مطابق سلیقه خود تنظیم نمایید.

 
تصویر 7-1: زبانه گزینه های پیغام خروج
 

 در ضمن می توانید رنگ کلید های "بله" و "خیر" را نیز ازقسمت رنگ دکمه ها، تغییر دهید.

 
 

در این زبانه مطابق تصویر 8-1 می توانید می توانید تصاویر و رنگ صفحه انتظار ها را تغییر دهید. برای این منظور در قسمت صفحه انتظار اول که مربوط به صفحه اول قبل از باز شدن نشریه است و در این قسمت در کادر تصویر اصلی می توانید تصویر لوگوی شرکت خود را قرار دهید و در کادر آدرس تصویر load، تصویری که هنگام لود شدن برنامه زیر تصویر اصلی می آید را تغییر دهید همچنین می توانید سرعت لود شدن نشریه، بر حسب میلی ثانیه را نیز تغییر دهید.

و در قسمت صفحه انتظار دوم، تصویر و رنگ زمینه مربوط به لود شدن صفحه مکان یابی را تنظیم نمایید.

تصویر 8-1: زبانه صفحه انتظار
 
 
 

در این زبانه مطابق تصویر 9-1 تنظیمات مربوط به صفحات داخلی منوها که شامل تصاویر و رنگهای پس زمینه می باشد را می توان تغییر داد. برای این کار در قسمت تنظیمات زبانه لیست و فهرست، می توانید تصویر آیکون پیش فرض، تصویر آدرس آیکون صفحه کلید، تصویر خود صفحه کلید و... را انتخاب نمایید، توجه کنید که تصویرآیکون پیش فرض برای موضوعات و فهرست ها ی نمایش داده می شود که هنگام افزودن آن ها در زبانه های مربوط به خودشان تصویر آیکونی برای آن ها در نظر گرفته نشده باشد.


در قسمت فهرست مربوط به زبانه لیست و فهرست، می توان رنگ پس زمینه و تصاویر مربوط به صفحه عناوین فهرست را تغییر داد و همچنین در قسمت لیست مربوط به زبانه لیست و فهرست، نیز می توان رنگ پس زمینه و تصاویر مربوط به صفحه عناوین موضوعات را تغییر داد.


 
تصویر 9-1: زبانه لیست و فهرست


در این زبانه نیز می توان تصاویر مربوط به صفحه نمایش متن و تصویر در نشریه را تغییر داد که این تغییرات مطابق تصویر 10-1 از طریق فراخوانی تصویر مربوط به هر قسمت قابل اعمال می باشد همچنین در این زبانه می توان ارتفاع صفحه نمایش متن را نیز از قسمت تعیین شده تغییر داد.

 

تصویر 10-1: زبانه صفحه نمایش متن
 
 
 
 در این زبانه می توان تصاویر مربوط به صفحه مکان یابی یا نقشه در نشریه را تغییر داد که ایت تغییرات مطابق تصویر 11-1 قابل اعمال می باشد. همچنین می توان مقایس های مختلفی از نقشه را برای بزرگنمایی نقشه مشخص نمود و آن ها را به لیست زیرین آن اضافه نمود و بزرگنمایی در نقشه بر اساس ترتیب این مقیاس ها صورت می گیرد.  
 
 

تصویر 11-1: زبانه نقشه
 
 

در این زبانه مطابق تصویر 12-1 می توان آیکون برنامه را تغییر داد. برای این کار از کادر آیکن برنامه در زبانه آیکن، آیکن مورد نظر را می توان فراخوانی نمود. که این آیکن مطابق تصویر 13-1 بعد از اجرای برنامه در نوار عنوان برنامه قابل مشاهده می باشد.

تصویر 12-1: زبانه آیکن
 
 

بعد از اینکه همه تغییراتی که می خواستید را انجام دادید می توانیم باید تغییرات را ذخیره نموده تا بتوانید فایل jar برای ارسال به موبایل را درست کنید .

نرم افزار نشریه ساز شامل سه منو با عنوان های فایل، دید و ساختن می باشد که هر یک را در ادامه شرح خواهیم داد:

منوی فایل:  این منو مطابق تصویر14-1 شامل سه گزینه به شرح زیر است:

1-     ذخیره: برای ذخیره تغییرات در نرم افزار نشریه ساز، از منوی فایل رو گزینه ذخیره کلیک نمایید.

2-     فعال سازی نرم افزار: از طریق این گزینه بعد از نصب نرم افزار باید با کد فعال سازی که شرکت در اختیار شما می گذارد نرم افزار را فعال نمایید.

3-     خروج: برای خروج از نرم افزار علاوه بر علامت ضربدر قرمز رنگ در نوار عنوان نرم افزار، از این گزینه نیز می توان استفاده نمود.

تصویر14-1: منوی فایل
 

منوی دید: این منو شامل یک گزینه، با عنوان گزینه ها می باشد که مربوط به تنظیمات نرم افزار می باشد.

منوی ساختن: این منو شامل دو گزینه به شرح زیر است:

1-     گزینه تجمیع فایل ها و ایجاد نسخه موبایل: با کلیک روی این گزینه نسخه موبایل با دو پسوند “.jar” ,”.jad” که هر کدام برای موبایل های مختلفی می باشد تولید می شوند که روند ایجاد این فایل مطابق تصویر 15-1 می باشد که هنگام طی شده پروسه تولید برای ذخیره فایل باید محل و نام آن را مشخص نمایید تا فایل در محل تعیین شده ذخیره گردد و آماده ارسال بر روی موبایل می باشد.

 

تصویر 15-1: تجمیع و تولید نسخه موبایل

 

 نظرات
شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر دهید.
تشخیص دهنده ربات:
    RSS2.0