صفحه اصليتماس بامانقشه سايتنسخه موبایل
  
  
 

نرم افزار

نرم افزار آزمون ساز و تصحیح اوراق رسا , نرم افزار , پايگاه اطلاع رساني , فناوري اطلاعات رسا , سامانه هاي الكترونيكي , نرم افزار , طراحي نرم افزار , طراحي نرم افزارهاي سفارشي

    RSS2.0
نرم افزار آزمون ساز و تصحيح اوراق
نرم افزار آزمون ساز و تصحيح اوراق محصولي متفاوت از شرکت  رسا...
چاپ   
آزموت (نرم افزار آزمون ساز و تصحیح اوراق رسا)

امتیاز کاربران به آزموت (نرم افزار آزمون ساز و تصحیح اوراق رسا)
4.7 از 5 از مجموع 29 رای ثبت شده
امتیاز شما:

فیلم کامل آموزش مقدماتی نرم افزار

این نرم افزار  مانند تصویر 0-1 شامل شش منو به صورت زیر می باشد:

1-     آزمون

2-     داوطلب

3-     گزارشات

4-     کاربر

5-     تنظیمات

6-     درباره ما

این نرم افزار در دو محیط، محلی و تحت شبکه قابل اجرا می باشد برای انتخاب هر یک از محیط های کاری بعد از کلیک روی آیکون اجرایی در صفحه ای که باز می شود مطابق تصویر 0-0 محیط کار را انتخاب و همچنین در صفحه login مطابق تصویر 0-1 می توانید آزمون جدیدی را ثبت کرده و تغییرات را روی آن آزمون انجام دهید سپس روی گزینه ok کلیک کنید.تا محیط نرم افزار مطابق تصویر 1-1 مشاهده شود.

 
تصویر 0-0
 
 
تصویر 0-1

برای تنظیم نرم افزار برای یک آزمون باید عینا مانند مراحل زیر را انجام دهید.

تصویر 1-1: نمای کلی از نرم افزار

 

در این مرحله باید مشخصات دوطلبین را از فایل اکسلی که قبل آماده کرده اید به نرم افزار اضافه نمایید. توجه کنید که فایل اکسل را مانند تصویر 2-1 تنظیم نمایید.

در فایل اکسل اگر ستونی خالی بود به معنی آن است که در پاسخنامه آن قسمت وجود ندارد ولی شما نباید ستون خالی را حذف نمایید و ترتیب ستون ها باید دقیقا مانند تصویر 2-1 باشد و سطر خالی نیز نباید در فایل اکسل وجود داشته باشد.

تصویر 2-1: تنظیم فایل اکسل

در فایل اکسل شما می توانید اطلاعات مربوط به آن آزمون را وارد نموده و فایل را با فرمت xls ذخیره نمایید.

بعد از ذخیره فایل اکسل مطابق تصویر 3-1 از منوی دوطلب - زیر منوی مشخصات داوطلب و گزینه دریافت از فایل اکسل را کلیک نمایید.

تصویر 3-1

بعد از انتخاب گزینه دریافت از فایل اکسل صفحه ای مطابق تصویر 4-1 باز می شود و با کلیک روی دکمه فراخوانی فایل اکسل را انتخاب نمایید تا اطلاعات آن در صفحه 4-1 مشاهده شود شما در این صفحه نیز می توانید صحت اطلاعات را نیز بررسی نمایید.

 

تصویر 4-1

بعد از فراخوانی فایل اکسل و مشاهده اطلاعات در پنجره 4-1 روی دکمه ثبت کلیک نمایید. تا مطابق تصویر 5-1 پیام نمایش داده شود و ثبت اطلاعات را تایید نمایید.

تصویر 5-1
 

 

 

در این مرحله می توانید رشته های شغلی که در فایل اکسل وارد کرده اید را ویرایش نمایید و دروس جدید ثبت یا ویرایش دروس مورد نظر را انجام دهید برای ویرایش رشته های شغلی از منوی آزمون روی گزینه رشته شغلی کلیک نمایید تا مطابق تصویر 6-1 پنجره ای باز شود و می توانید رشته های شغلی موجود را با کلیک روی عنوان آن ها ویرایش نماید و روی گزینه ثبت کلیک کنید.

 

تصویر 6-1
 

همچنین در این مرحله در صورت نیاز می توانید دروس جدید را ثبت و یا دروس قبلی را ویرایش نمایید برای ثبت دروس جدید از منوی آزمون زیر منوی دروس و روی گزینه جدید کلیک نمایید تا مطابق تصویر 7-1 پنجره ای باز شود در این پنجره نام درس و ضریب آن را وارد نمایید و روی دکمه ثبت کلیک کنید.

 
 
تصویر 7-1
 

برای ویرایش دروس قبلی از منوی آزمون – زیر منوی دروس روی گزینه ویرایش کلیک نمایید و مطابق تصویر 8-1 پنجره ای باز می شود و می توانید از لیست دروس، درس مورد نظر را انتخاب و ویرایشات لازم را انجام دهید.

 
 
تصویر 8-1
 

 در این مرحله پرسشنامه های آزمون را ثبت می کنیم برای ثبت پرسشنامه مطابق تصویر 9-1 از منوی آزمون - زیر منوی پرسشنامه و گزینه جدید را کلیک نمایید.

تصویر 9-1

بعد از کلیک رو دکمه جدید در تصویر 9-1 پنجره ای مطابق تصویر 10-1 باز شود. در این پنجره می توانید برای همه، یک یا چند رشته شغلی پرسشنامه عمومی و تخصصی را ایجاد نماید و ثبت کنید و توجه نمایید که ضرایب دورس، تعداد سوالات و ... را دقیق وارد نمایید تا در مراحل تصحیح مشکلی ایجاد نشود. ( در تصویر 10-1 نمونه ای از پرسشنامه تنظیم گردیده است.)

تصویر 10-1

بعد از پر کردن اطلاعات مربوطه روی گزینه ثبت کلیک نمایید تا پیامی ثبت پرسشنامه نمایش داده شود.

 برای ویرایش پرسشنامه ها نیز از منوی آزمون زیر منوی پرسشنامه و گزینه ویرایش را انتخاب نمایید تا پنجره ای مطابق صفحه 11-1 با عنوان ویرایش پرسشنامه باز شود. در این صفحه نوع پرسشنامه و نام آزمون را انتخاب نمایید تا پرسشنامه ای که ایجاد کرده اید نمایش داده شود و با کلیک روی هر سطر و ستون می توانید آن را ویرایش یا حذف نمایید.

تصویر 11-1
 

 

در این مرحله باید کلید سوالات را از فایل اکسل با فرمت xls دریافت نمایید. قبل از دریافت فایل اکسل ابتدا مطابق تصویر 12-1- فایل اکسل را تنظیم نمایید. توجه کنید که کلید سوالات را مطابق فایل اکسل در تصویر 12-1 تنظیم نمایید.

 

 
 
تصویر 12-1

بعد از تنظیم کلید سوالات در فایل اکسل از منوی آزمون روی گزینه کلید سوالات کلیک نمایید تا پنجره ای مطابق تصویر 13-1 باز شود. در این پنجره همان طور که می بینید برای همه رشته های شغلی با توجه پرسشنامه آن کلید سوالات را ثبت نمایید یا برای هر رشته شغلی کلید سوالات را ثبت نمایید، به عنوان مثال ثبت کلید سوالات برای هر رشته شغلی را برای مواقعی می توان انجام دهیم که برای هر رشته شغلی یک پرسشنامه است . در این پنجره می توانید با کلید روی هر ستون و سطر ویرایش روی کلید سوالات را نیز انجام دهید و با کلیک روی گزینه ثبت پیامی مبنی بر ثبت کلید ها نمایش داده می شود.

تصویر 13-1

 
5 مرحله پنجم افزودن پاسخنامه ها ، تصحیح آنها و تعیین نمره، رتبه و انتقال فایل

 در این مرحله باید پاسخنامه های اسکن شده را به ترتیب و با گروه بندی مشخص به نرم افزار اضافه کرده و بعد از انجام تنظیمات مربوطه فرایند تصحیح را شروع نمایید.

برای افزودن پاسخنامه ها به منوی آزمون رفته و با کلیک روی گزینه باز کردن پاسخنامه پنجره ی افزودن فایل ویندوز باز می شود و می توانید از پوشه مربوطه، پاسخنامه های مربوط به آن آزمون را اضافه نماید.

بعد از افزودن پاسخنامه ها برای دیدن آنها در محیط نرم افزار از کادر باز شوی مشخص شده در تصویر 14-1 گزینه فایل های آماده پردازش، را انتخاب نمایید و در کنار آن روی گزینه باز کردن پوشه کلیک نمایید تا پاسخنامه ها در نوار عمودی در محیط نرم افزار نمایان شود.

تصویر 14-1
بعد از مشاهده پاسخنامه ها در نوار عمودی در محیط نرم افزار با کلیک روی هر یک از پاسخنامه ها مطابق تصویر 15-1 می توانید آن را در وسط صفحه مشاهده کرده و در صورت نیاز تنظیمات مربوطه را انجام دهید. در صفحه اصلی نرم افزار آیکون ها وجود دارد  که در تصویر 15-1 مشخص شده اند که شامل آیکون های مربوط به چرخاندن تصاویر به راست و چپ و اعمال تغییرات و ویرایش تغییرات و مهم ترین آنها تنظیمات پیشرفته مربوط به تغییرات می باشد.  

 

تصویر 15-1

 

برای دیدن تنظیمات پیشرفته مربوط به پاسخنامه ها بر روی آیکون آن که در تصویر 15-1 مشخص شده است کلیک نمایید تا پنجره ای مطابق تصویر 16-1 باز شود در این پنجره روی دو گزینه پاسخنامه و داوطلب می توانید تنظیمات مربوط به خانه های آن ها را انجام دهید همان طور که در تصویر 16-1 می بینید دور هر خانه در برگه پاسخنامه مربع های آبی رنگی وجود دارد که می توانید آنها را با استفاده از فلش های جهتی، حرکت داده و با خانه های پاسخنامه تنظیم نمایید با انتخاب دکمه رادیویی مر بوط به پاسخنامه باید سطری یا ستونی را که می خواهید تغییر روی آن اعمال نمایید را انتخاب کرده که در منوی بازشوی مربوط به انتخاب سطرهای پاسخنامه، پاسخنامه به سه سطر تقسیم شده و با انتخاب هر کدام می توانید تغییرات را روی آن قسمت انجام دهید و در منوی بازشوی مربوط به انتخاب ستون های پاسخنامه، پاسخنامه به پنج ستون تقسیم شده است و با انتخاب هر کدام می توانید تغییرات را روی آن قسمت انجام دهید و همچنین برای اعمال تغییرات روی قسمت شماره داوطلبی دکمه رادیوی شماره داوطلبی را انتخاب نمایید و با استفاده از فلش های جهتی کادر های آبی دور خانه های شماره داوطلبی را حرکت دهید و با خانه های شماره داوطلبی، داوطلبان تنظیم نمایید. بعد از اعمال تغییرات روی دکمه ذخیره کلیک نمایید قابل ذکر است که این تغییرات روی تمام پاسخنامه های که در پوشه آماده به پردازش است اعمال می شود و برای اطمینان بیشتر بهتر است یک پاسخنامه دیگر را نیز انتخاب کرده و تغییرات لازم را اعمال نمایید.

تصویر 16-1

بعد از انجام تنظیمات لازم می توانید تصحیح اوراق را شروع نمایید برای این منظور روی گزینه پردازش فایل کلیک نماید تا عملیات پردازش شروع شود هنگام پردازش، فایل ها را با سه دسته، تعداد فایل های اماده پردازش و تعداد فایل های خطا دار و تعداد فایل های تصحیح شده را نشان می دهد، تصویر 17-1 فرایند پردازش را نشان می دهد.

 


 
تصویر 17-1

بعد از اتمام پردازش مطابق تصویر 18-1 می توانید از کادر باز شوی در صفحه اصلی فایل های پردازش شده یا خطا دار و ... را انتخاب کرده و با زدن گزینه باز کردن پوشه پاسخنامه های داخل هر پوشه را ببینید.

تصویر 18-1
 

بعد از اتمام پردازش فایل ها، می توانید رتبه و نمره داوطلبان را مشخص نمایید برای تعیین نمره بعد از انتخاب فایل های آماده پردازش از منوی باز شو در صفحه اصلی با کلیک بر روی گزینه تعیین نمره فرایند تعیین نمره شروع می شود و همچنین برای تعیین رتبه نیز روی گزینه تععین رتبه در صفحه اصلی نرم افزار کلیک کنید. برای دیدن وضعیت نمرات و رتبه داوطلبان به منوی گزارشات رفته و مطابق مرحله ششم کار گزارش گیری را انجام دهید.

 

بعد از انجام عملیات تصحیح چند حالت برای پاسخنامه ها پردازش شده رخ می دهد که شامل فایل های خطادار، فایل پردازش شده و فایل های داوطلبان پیدا نشده می باشد. در صورتی که ما فایل خطا دار داشته باشیم یا به دلیل اسکن ناصحیح پاسخنامه و یا تنظیم نبودن کادرهای آبی دور خانه های پاسخنامه در تنظیمات پیشرفته و... می باشد و در صورتی که از نظر نرم افزاری تنظیم نباشد، دوباره پاسخنامه ها خطا دار را به پوشه فایل های آماده پردازش انتقال می دهیم و تنظیمات مورد نیاز را اعمال می کنیم و دوبار پردازش را انجام می دهیم اما برای انتقال فایل های خطا دار و ... از منوی تنظیمات گزینه انتقال فایل را انتخاب می کنیم یا از صفحه کلید دکمه های Ctrl+x را می زنیم تا مطابق تصویر 19-1 پنجره ای باز شود و بتوانیم فایل های مورد نظر را به مقصد مورد نظر انتقال دهیم.

تصویر 19-1
 

در این مرحله می توانید گزارشات مختلفی از وضعیت داوطلبان و وضعیت پاسخ دهی به سوالات بگیرید برای انجام گزارش گیری به منوی گزارشات رفته در این منو مطابق تصویر 20-1 سه زیر منو شامل زیر منوی وضعیت داوطلب، پاسخ به سوالات و لیست نمرات به تفکیک شغلی را می بینید که هر یک گزارش خاصی از آزمون را نشان می دهند.

تصویر 20-1

در این قسمت از منوی گزارشات گزینه وضعیت داوطلب را انتخاب نمایید تا مطابق تصویر 21-1 پنجره ای باز شود در این پنجره می توانید جستجو برای پیدا کردن دوطلب برحسب شماره داوطلبی را انجام دهید یا از لیست داوطلبان با کلیک کردن بر روی دکمه وضعیت داوطلب، وضعیت پاسخ دهی داوطلب به سوالات آزمون را ببینید و با کلیک کردن روی دکمه کارنامه، وضعیت کارنامه داوطلب را مطابق تصویر 22-1 ببینید ، و با کلیک روی دکمه پاسخنامه، وضعیت پاسخنامه داوطلب را ببینید.

 
تصویر 21-1

در منوی گزارشات با کلیک کردن روی گزینه پاسخ به سوالات پنجره ای مطابق تصویر 23-1 باز می شود که بر اساس رشته شغلی، ضریب پاسخ به هر سوال، توسط داوطلبان را نشان می دهد.

 
 
تصویر 23-1

از منوی گزارشات با کلیک بر روی گزینه لیست نمرات به تفکیک رشته شغلی پنجره ای مطابق تصویر 24-1 باز می شود و می توانید با انتخاب رشته شغلی گزارشی از نمرات داوطلبان آن رشته را در صفحه جدیدی مشاهده نمایید و در صورت نیاز آن را ذخیره یا پرینت بگیرید.

 
 
تصویر 24-1

این منو مربوط به تنظیمات ورود به نرم افزار می باشد و می توانید کاربر جدید به نرم افزار اضافه کرده و پروفایل کاربر را ویرایش نمایید.

 برای دسترسی به این تنظیمات از منوی کاربر مطابق تصویر 25-1 با انتخاب گزینه کاربر جدید پنجره ای باز می شود و می توانید کاربر جدید را تعریف کنید. با انتخاب گزینه پروفایل کاربر می توانید رمز و نام کاربری را قبلی را تغییر دهید.

 

تصویر 25-1
 

 تصاوير
 نظرات
(1394/04/29)
عالی
(1394/04/29)
علی آقای عزیز، ممنون بابت ابراز لطفتون.
شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر دهید.
تشخیص دهنده ربات:
    RSS2.0