صفحه اصليتماس بامانقشه سايتنسخه موبایل
  
  
 
 
    RSS2.0
چاپ   

کد ملی ۱۶ رقمی کالا معنا و تفاوت آن با کد ۱۳ رقمی GS1 GTIN

امتیاز کاربران به کد ملی ۱۶ رقمی کالا معنا و تفاوت آن با کد ۱۳ رقمی GS1 GTIN
2.7 از 5 از مجموع 21 رای ثبت شده
امتیاز شما:

کد ملی ۱۶ رقمی کالا از سه بخش اصلی تشکیل شده است. بخش اول شامل ۷ رقم ابتدایی از سمت چپ این کد است و نشان‌دهنده جایگاه محصول در ساختار ملی طبقه‌بندی کالا است. در ادامه ۵ رقم میانی کد ملی کالا نشان‌دهنده مشخصات مرجع عرضه‌کننده کالا است. یعنی هر عرضه‌کننده‌ای فارغ از این که خود کالا را تولید کرده باشد یا تنها وارد کننده آن کالا بوده است  باید ضمن مراجعه به نمایندگی‌های ایران‌کد و ارائه مدارک لازم یک کد ۵ رقمی عضویت دریافت نماید. لازم به ذکر است که این ۵ رقم در مورد تمامی محصولات این شرکت مشترک خواهد بود. در نهایت ۴ رقم پایانی نشان‌دهنده یک شماره سریال است که کالا را از سایر محصولات مشابه منحصر می‌سازد.

چه تفاوتی بین کد ۱۳ رقمی GS1 و ایران‌کد ۱۶ رقمی وجود دارد؟ (کد 13 رقمی GS1 همان کد GTIN است)

کد ۱۳ رقمی GS1 در واقع کد GTINکالاست که بر مبنای شناسایی کالا در سیستم بین‌المللی GS1صادر می‌شود و ایران‌کد نماینده نهاد GS1 در داخل ایران است. این کد برای شناسایی کالای قابل عرضه در فروشگاه‌ها و سیستم‌های عرضه از جمله صادرات استفاده می‌شود و محتوای اطلاعاتی ندارد.
کد ۱۶ رقمی ایران‌کد با داشتن سه بخش طبقه‌بندی ملّی کالا، سریال عرضه‌کننده و سریال کالا، علاوه بر کارکردهای کد GS1، جایگاه کالا در طبقه‌بندی ملّی کالا را مشخص می‌کند و برای شناسایی و طبقه‌بندی کالا در فرایندهای زنجیره تأمین از جمله تدارکات و طبقه‌بندی اقلام انبارها، کاربرد گسترده‌ای دارد

حوزه عملکرد ایران‌کد چه کالاهایی را در بر می‌گیرد؟

دامنه کاربرد ایران‌کد تمام کالاهایی است که در عرصه بازرگانی کشور  معامله می‌شوند. چه کالاهایی که در داخل کشور تولید می‌شوند و چه کالاهایی که به صورت وارداتی وارد کشور می‌شوند

برای دریافت کدملی کالا چه مراحلی را باید طی کنم؟

اگر عضو ایران‌کد هستید، برای دریافت کدملی کالا با نماینده خود تماس بگیرید، و اگر عضو نیستید، نخست در وبسایت متمرکز ic.RESAco.ir ثبت نام کنید و سپس با شماره 021-28421838 تماس بگیرید.

 

 

 

 

 

 

 نظرات
شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر دهید.
تشخیص دهنده ربات:
    RSS2.0
سازمان ثبت اسناد و املاك كشور
ثبت برند

مرکز صدورگواهینامه های ایزو ISO9001:2008 و ...

ایران کد ( کد ملی کالا و خدمات ) و بارکد بین المللی GS1

رفع نقص ثبت علامت تجاری و رفع اخطار اداری ثبت علامت و نام تجاری
رفع نقص و اخطار اداری علامت

طراحی لوگو
طراحی لوگو

ثبت شرکت

استعلام علامت تجاری
استعلام برند

   پيگيري درخواست خدمات