صفحه اصليتماس بامانقشه سايتنسخه موبایل
  
  
 

مدارک لازم جهت ثبت نام و عضويت ايران کد

 
چاپ   

مدارک لازم جهت ثبت نام و عضويت ايران کد

امتیاز کاربران به مدارک لازم جهت ثبت نام و عضويت ايران کد
2.7 از 5 از مجموع 17 رای ثبت شده
امتیاز شما:

« مدارك لازم جهت ثبت‌نام در سيستم ايران‌كد »

اشخاص حقوقي
1- آگهي تأسيس
 

2- روزنامه رسمي و آخرين تغييرات (داراي اعتبار)

 

3- پروانه بهره‌برداري (براي شركتهاي توليدي) / در صورتیکه درحال طی مراحل اداری هستید ارائه جواز تأسیس کافی است. در غیر اینصورت باید فرم تعهدنامه را مبنی بر تحویل جواز تأسیس یا پروانه بهره برداری در کوتاهترین زمان ممکن را امضاء و ایمیل کنید.

 

4- پروانه ساخت (شركتهاي توليد مواد غذايي، دارويي و بهداشتي آرايشي)

 

تذكر : شركتهاي توزيع‌كننده اقلام فوق (داراي برند) ملزم به ارايه پروانه ساخت توليدكننده كالا به همراه موافقت ايشان مبني بر درج شماره پروانه ساخت بر روي بسته‌بندي محصولات مذكور مي‌باشند.

 

5- كارت بازرگاني (براي واردكنندگان و صادركنندگان)

 

تذكر : واردكنندگان به دو دسته تقسيم مي‌شوند يك دسته كالاي وارده را با برند مشخص به بازار عرضه مي‌نمايند و ضرورت دارد كالاي وارداتي اين دسته از طريق پرتال مركز اطلاع‌رساني شود، در اين ارتباط لازم است مجوز اتحاديه‌هاي توزيعي مرتبط (جواز كسب توزيعي) از ايشان اخذ گردد. دسته دوم واردكنندگاني هستند كه توزيع‌كننده كالاي وارداتي نبوده و صرفاً بعنوان واسطه اين كالاها را در اختيار توزيع‌كنندگان قرار مي‌دهند، براي اين دسته از واردكنندگان نبايد اطلاع‌رساني روي پرتال مركز صورت گيرد.

 
6- كارت ملي مدير عامل
 

7- فيش واريزي هزينه‌هاي ثبت نام به حساب مركزملی شماره گذاری کالاوخدمات ایران (با توجه به صدور پیش فاکتور الکترونیکی، باید پس از تکمیل اطلاعات و اتمام ثبت نام بصورت فکس و یا ایمیل برای متقاضی ارسال گردد.)

 

8- آگهي ثبت علامت تجاري (برند) براي توزيع‌كنندگان كالا، در صورتیکه از برند یا همان علامت تجاری استفاده می کنید که ثبت نشده است می توانید از طریق سامانه راهبری علائم تجاری (سرعت) نسبت به ثبت برند نیز اقدام نمایید. البته در صورتیکه نمی خواهید نام تجاری یا برند شما در کد کالاهای شما ثبت شود، این گزینه نیز الزامی نیست، در اینصورت در نام کالایی که به ایران کد متصل است نام تجاری یا برند شما ذکر نخواهد شد.

 
اشخاص حقيقي
 
1- جواز كسب (براي اعضاي صنوف)
 

2- پروانه بهره‌برداري (براي توليدكنندگان عضو وزارت صنايع) / در صورتیکه درحال طی مراحل اداری هستید ارائه جواز تأسیس کافی است. در غیر اینصورت باید فرم تعهدنامه مبنی بر تحویل جواز تأسیس یا پروانه بهره برداری در کوتاهترین زمان ممکن را امضاء و ایمیل کنید.

 

3- كارت ملي صاحب جواز كسب يا پروانه بهره‌برداري

 

4- آگهي ثبت علامت تجاري (برند) براي توزيع‌كنندگان كالا، در صورتیکه از برند یا همان علامت تجاری استفاده می کنید که ثبت نشده است می توانید از طریق سامانه راهبری علائم تجاری (سرعت) نسبت به ثبت برند نیز اقدام نمایید. البته در صورتیکه نمی خواهید نام تجاری یا برند شما در کد کالاهای شما ثبت شود، این گزینه نیز الزامی نیست، در اینصورت در نام کالایی که به ایران کد متصل است نام تجاری یا برند شما ذکر نخواهد شد.

 

5- پروانه ساخت (توليدكنندگان مواد غذايي، دارويي و بهداشتي آرايشي)

 

تذكر : توزيع‌كنندگان اقلام فوق (داراي برند) ملزم به ارايه پروانه ساخت توليدكننده كالا به همراه موافقت ايشان مبني بر درج شماره پروانه ساخت بر روي بسته‌بندي محصولات مذكور مي‌باشند.

 

6- فيش واريزي هزينه‌هاي ثبت نام به حساب مركز ملی شماره گذاری کالا و خدمات ایران (با توجه به صدور پیش فاکتور الکترونیکی، باید پس از تکمیل اطلاعات و اتمام ثبت نام بصورت فکس و یا ایمیل برای متقاضی ارسال گردد.)

 

7- كارت بازرگاني (براي واردكنندگان و صادركنندگان)

 

تذكر : واردكنندگان به دو دسته تقسيم مي‌شوند يك دسته كالاي وارده را با برند مشخص به بازار عرضه مي‌نمايند و ضرورت دارد كالاي وارداتي اين دسته از طريق پرتال مركز اطلاع‌رساني شود، در اين ارتباط لازم است مجوز اتحاديه‌هاي توزيعي مرتبط (جواز كسب توزيعي) از ايشان اخذ گردد. دسته دوم واردكنندگاني هستند كه توزيع‌كننده كالاي وارداتي نبوده و صرفاً بعنوان واسطه اين كالاها را در اختيار توزيع‌كنندگان قرار مي‌دهند، براي اين دسته از واردكنندگان نبايد اطلاع‌رساني روي پرتال مركز صورت گيرد.

تبصره : بديهي است در صورت عدم ارايه مدارك لازم توسط شما متقاضي محترم، مجاز به ثبت نام از شما نخواهیم بود.

مراحل ثبت نام در سامانه ایران کد:

  1. تهیه مدارک لازم با توجه به نوع شخصیت حقیقی و حقوقی مطابق فهرست فوق
  2. دریافت و تکمیل فرم عضویت خود اظهاری که باید به مهر و امضاء مالک (شخص حقیقی) و یا مدیرعامل (شخص حقوقی) برسد.
  3. اسکن فرم عضویت خود اظهاری و مدارک مورد نیاز بند 1 و 2
  4. ارسال ایمیل به آدرس ایمیل IranCode[at]Resaco[dot]ir با موضوع شماره پیگیری و ضمیمه کردن اسکن های تهیه شده در بند 4
  5. پس از ثبت نام و ارسال ایمیل، شما می توانید در ساعات اداری با شماره 28421838-021 تماس گرفته و وضعیت خود را پیگیری کنید و یا از طریق بخش «پیگیری ثبت نام ایران کد» در سمت راست همین صفحه و درج شماره پیگیری آخرین وضعیت درخواست خود را مشاهده کنید.

* تذکر: در صورتیکه دسترسی به ایمیل ندارید می توانید مدارک و فرم مذکور را به شماره    28421848-021 فکس کنید.

لطفا پس از اتمام مراحل ثبت نام و دریافت و تکمیل فرم عضویت مدارک ذیل را اسکن کرده و به آدرس : IranCode[at]Resaco[dot]ir ارسال فرمایید. لطفا در موضوع پیام (subject) شماره پیگیری باشد؛ برای مثال "46-676-4818".همچنین شما می توانید بعد از ثبت نام در سامانه و دریافت کد پیگیری  از طریق بخش پیگیری ثبت نام ایران کد در سمت راست همین صفحه و یا در صورت تأخیر بیش از 24 ساعت در دریافت ایمیل تأییدیه عضویت با شماره 28421838-021 تماس و عضویت خود را پیگیری نمایید.

 پيوند ها
 نظرات
شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر دهید.
تشخیص دهنده ربات:
سازمان ثبت اسناد و املاك كشور
ثبت برند

مرکز صدورگواهینامه های ایزو ISO9001:2008 و ...

ایران کد ( کد ملی کالا و خدمات ) و بارکد بین المللی GS1

رفع نقص ثبت علامت تجاری و رفع اخطار اداری ثبت علامت و نام تجاری
رفع نقص و اخطار اداری علامت

طراحی لوگو
طراحی لوگو

ثبت شرکت

استعلام علامت تجاری
استعلام برند

   پيگيري درخواست خدمات